Makita varstolmuimeja

Makita varstolmuimeja

Makita – ideaalne ka tolmu imemiseks

Makita tolmuimejad pole kuidagi kehvemad kui Makita tööriistad ega aiatööriistad. Neid toodetakse sama hoolikalt ja kvaliteetselt kui Makita juhtmeta tööriistu või elektrilisi tööriistu.

Lisaks Makita tolmuimejatele, mida saab kasutada käsi- või varstolmuimejana, on ka nn tööstuslikke Makita tolmuimejaid, mida kasutatakse tolmu või saepuru eemaldamiseks.

Lühidalt

 • Makita pakub oma tooteportfellis erinevaid tolmuimejaid. Lisaks käepärastele akutolmuimejatele, mis on kaubanduses kas tolmuimejana või varstolmuimejana ja käsitolmuimejana, pakub Makita robottolmuimejat, aga ka suuremaid tööstuslikke tolmuimejaid, mis töötavad aku või juhtmega.
 • Makita akutolmuimeja valik oleneb võimsuse vajadusest. Nad on saadaval erinevate patareide jaoks, vahemikus 1,5–6 ampertunniks. Võimsamate 2 x 18-voldiste mudelite jaoks on Makita seljas kantavad tolmuimejad. Teiselt poolt paistavad silma elektrilised tööstuslikud tolmuimejad, mille tolmu mahutavus on 12 kuni 42 liitrit.
 • Makita tolmuimejate nimekirjas on nii odav käsitolmuimeja hinnaga umbes 50 eurot kui ka professionaalne tolmuimeja, mis on kümme korda kallim.

Makita tolmuimejad

Tolmu imemine ei meeldi just kõigile, kuid see on vajalik. Õige tolmuimejaga võib see isegi lõbus olla. Kuna tolmuimejaga seotud vajadused on erinevad, on tööstus välja arendanud väga erinevaid mudeleid, alates kergetest käsi- ja varstolmuimejatest tööstuslike tolmuimejateni.

Vaatame Jaapani tootja Makita mudeleid, mille tootevalikus pole mitte ainult 1000 elektrilist, juhtmeta, bensiini- või suruõhu tööriista, vaid ka aiatööriistu, puhureid, tolmuimejaid ja palju muud. Isegi Makita ehitusplatsi raadio on paljude toodete hulgas. Mulle on alati tundunud, et ehituskoolist antakse lõpetajatele kaasa diplom ja Makita raadio.

Nii nagu teised tootjad, ei piirdu Makita üksnes väikese sortimendiga, vaid pakub laias valikus tolmuimejaid. Nende hulka kuuluvad näiteks juhtmeta käsi- ja varstolmuimeja. Samuti juhtmega tolmuimejad, tolmukotiga ja ilma selleta, tööstuslikud tolmuimejad, seljas kantavad akuga tolmuimejad. Kõigil neil on spetsiaalne rakendusvaldkond.

Makita tolmuimejaid saab jagada kolme kategooriasse:

 • Makita käsitolmuimeja, pikendatav varstolmuimejani,
 • õlarihmaga Makita tolmuimeja, mida kantakse üle õla,
 • Makita voolikutolmuimeja, mis sarnaneb traditsiooniliste tolmuimejatega.

Makita varstolmuimeja

Makita varstolmuimeja korpus on ka käsitolmuimeja. Seda saab toruga pikendada ja nii saate varstolmuimeja. Harja ja praguotsikut saab ühendada nii korpuse kui ka toruga. Makita käsitolmuimejad on kõik akutolmuimejad, mis töötavad nii 7,2 V, 12V, 18V kui ka 2 x 18 voldiga. See kaks ühes seade sobib ideaalselt polstrite, autosalongide või treppide puhastamiseks. Kinnitatud toru abil saab veelgi suuremaid pindu hõlpsasti puhastada.

Makita käsitolmuimeja eelised ja puudused

Plussid

 • Kaks ühes seade,
 • sobib 7,2–18 V akude jaoks,
 • käepide,
 • enamasti ilma kotita,
 • allergikutele ka kotiga.

Miinused

 • Väiksemate tööde jaoks,
 • väike tolmuimavusvõime.

Makita õlarihmaga tolmuimeja

Selle tolmuimeja saab riputada rihmaga üle õla. Selle voolikul on imemisotsik, millega saab hõlpsasti imeda väikseimaidki nurki. Selle eelis käsitsi tolmuimejate ees on, et tema korpus ega aku ei häiri töötamist, Teil on käes vaid tolmuimeja voolik ja voolikuotsiku abil kogute mustust. Need mudelid on saadaval 12 V ja 18 V akude jaoks. Osad neis käivad selga nagu seljakott. Need on eriti suure jõudlusega ja toiteallikaks on 2 x 18 V patareid. Teil on sarnaselt seljakotiga kaks õlarihma. Töötades on Teil vabad käed ja saate tolmuimejat mugavalt seljas kanda. See on pikema töö jaoks väga kasulik seade. Seljakott-tolmuimejad on mõeldud ka laastude, saepuru ja tolmu imemiseks.

Õlarihmaga tolmuimeja eelised ja puudused

Plussid

 • Sobib 12 kuni 2 x 18 V akude jaoks,
 • õlarihm kandmiseks,
 • mugav pikemaks kasutamiseks,
 • ka seljakotina,
 • imemine on võimalik ka igasugu kujuga nurkades.

Miinused

 • Kaal on õlgadel,
 • ainult keskmine tolmuimavus.

Makita tööstuslikud tolmuimejad

Nendel mudelitel on väga suur tolmu koguja. Need on sarnased toruga traditsioonilisele tolmuimejale ja on kas statsionaarsed või neil on liikumiseks rattad. Neid kasutatakse peamiselt puidutöötlemise töökodades, et tekkinud lihvimistolm või saepuru kohe masinast välja imeda. Lauasaagide ja ketassaagide jaoks on lisaks vajalik makita adapter, mis seadme külge ühendatakse. Neid on saadaval akutolmuimejate ja juhtmega mudelitena.

Miks pole isegi parimatel Makita tolmuimejatel komplektiga kaasas akut?

Kui hakkate ostma Makita tolmuimejat, leiate, et peaaegu kõiki neid müüakse ilma aku ja laadijata. Miks see nii on? Ilma akuta on Makita varstolmuimeja odavam, kui aku ja laadijaga tolmuimejad. Kuid tööks on vaja akut ja aku on ka sobiv laadija. Kui võrdlete Makita hindu, leiate, et Teil tuleb maksta isegi kuni 100 eurot lisaks aku ja laadija eest. Makita seadmetega on aga nii, et sama pingetasemega akud ühilduvad kõigi Makita seadmetega. See tähendab, et Makita elektrilise trelli aku ühildub Makita käsitolmuimejaga. Kui Teil on terve Makita seadmepark, saate oma ostult palju kokku hoida. Makita 18-voldine süsteem sobib enam kui 270 seadmesse või tööriista. Seetõttu on 18-voldine akusüsteem Makita kõige populaarsem.

Märkus

Tähtis on vaid aku pinge. Ainult 18-voldised akud sobivad teiste seadmete 18-voldistesse pesadesse. Mitu ampritundi nad laadivad, ei oma selles mõttes tähtsust. Kasutada saab nii 3 Ah kui ka 6 Ah patareisid. Mida suurem on mahtuvus, seda kauem hoiab aku oma energiat.

Makita liitium-ioontehnoloogia

Alates liitium-ioontehnoloogia arengust ei jää akuseadmed elektriliste seadmetega võrreldes kehvemaks. See tehnika asendab NiCd tehnikat, mille diskrediteeris taaskasutuse puudus. Liitiumioonakudel pole sellist negatiivset mõju ja neid saab igal ajal laadida. Need on palju kergemad ja neid saab kompaktsemaks muuta. Akuklassi piires on need seadmetes samad, olenemata tööriistast, aia- või kodumasinast.

Aku laadimine

Aku laadimine sõltub temperatuurist. Laadimise nipp on see, et laadimise ajal tuleb akut jahutada. Makita jahutussüsteem on laadijas ja see on ehitatud nii, et jahutusõhu õhuvool jahutab kõiki osasid võrdselt. Sel eesmärgil kontrollib laadija laadimisprotsessi ajal pidevalt erinevaid aku osi ja kontrollib pinget ja temperatuuri nii, et oleks tagatud optimaalne laadimisprotsess. See mitte ainult ei lühenda laadimise aega, vaid pikendab aku eluiga. Laadimisaja algusest ja lõpust antakse märku tulukese ja heliga.

Meie Makita ostunõu

Enne, kui tellite Makita akutolmuimeja, peaksite kindlasti välja selgitama, millised Makita akuseadmed Teil juba on, sest akud ühilduvad samas pingepiirkonnas.

Märkus:

Kui Teil on kaks akut, siis saate neid vaheldumisi kasutada, üks laeb ja teine on töötavas seadmes. Nii ei raiska Te aega ja Teil on alati täislaetud akuga tolmuimeja.

Millised akud on parimad?

Makita varstolmuimejad on saadaval erineva akupinge jaoks, alates 7,2 kuni 18 volti. Kui Teil on juba Makita aku, peaksite otsima selle pinget. Makita enim kasutatav akupinge on aga 18 volti. Enamik Makita tööriistu on sellega varustatud. Isegi 36-voldistel seadmetel on kaks 18-voldist akut. Seega on Teil võimalus kasutada enamikku Makita tööriistu või akutööriistu.

Kotita või kotiga?

Makital on tolmuimejaid, mida saate kasutada koos kotiga või ilma. Kuid on ka HEPA-filtriga tolmuimejaid või kottideta tekstiilfiltrisüsteeme.

Millised on tolmumahuti suurused?

Väikesed Makita akutoitega tolmuimejad mahutavad alla 1 liitri ja neid tuleb sageli tühjendada. Tööstuslike tolmuimejate puhul on olukord teine. Neid on saadaval tolmumahutiga suuruses 2–15 liitrit akumudelites ja kuni 42 liitrit juhtmega tolmuimejatel.

Scroll to Top