Kuidas valida parim juhtmeta varstolmuimeja

Juhtmeta varstolmuimeja vabastab sind tüütutest juhtmetest, mistõttu on puhastamine lihtsam ja kiirem.  Nad on sageli pulgakujulised, kerged ja manööverdatavad ning on väga head abilised, kui on vaja puhastada kitsastes kohtades nagu näiteks autos.

Varstolmuimeja muutub kerge vaevaga käsitolmuimejaks, millega on hea tolmu võtta pehmelt mööblilt, kardinatelt ja ruloodelt.

Algselt peeti akuga tolmuimejaid lisatolmuimejateks, mis on mõeldud kiireks koristamiseks vähe aega korraga. Nüüdsel ajal on parimad juhtmeta varstolmuimejad piisavalt head, et asendada juhtmega tolmuimeja täielikult.

Varstolmuimeja ostmisel tasub siiski ettevaatlik olla, sest mitte kõik mudelid ei puhasta sinu kodu piisavalt hästi. Poodides on küllaga saadaval varstolmuimejaid, millel on vilets aku või madal imemisvõimsus, need jäävad vaipade koristamisel hätta ja töötavad korraga liiga vähe aega, et kogu kodu puhtaks saada.

Kui palju maksavad korralikud varstolmuimejad?

Juhtmeta tolmuimejate hinnad ulatuvad umbes 100 eurost 800 euroni. Suurepärast odavat juhtmevaba tolmuimejat on raske leida, kuid kallis ei tähenda mitte alati parimat.

Aku kestvus

Tasub kaaluda laadimisaega ja kontrollida aku kestvust standard- ja maksimumrežiimil, et näha, kas juhtmeta tolmuimeja sobib sinu vajadustele.

Aku kestvus sõltub aku tüübist ja sellest, millisel seadistusel varstolmuimejat kasutad. Liitium-ioonakud on üldiselt parimad kiire laadimise ja pikema aku kasutusea tõttu.

Peamised asjad, mida kontrollida, on järgmised:

  • Tööaeg: võib varieeruda vähem kui 10 minutist kuni ühe tunnini.
  • Laadimisaeg: alates ühest tunnist kuni 16 tunnini.
  • Maksimaalne vs standardne tööaeg: suurema võimsusega puhastusseadistused võivad aku tööaega drastiliselt vähendada, isegi kuni seitsme minutini.
  • Vahetatavad akud: mõnel mudelil on varuaku, mida saab vahetada, kui aku tühjaks saab.

Tolmumahuti

Juhtmeta tolmuimejatel on palju väiksem tolmumahuti kui juhtmega mudelitel. Peaaegu kõigil juhtmeta tolmuimejatel on väike tolmumahuti, seega peab neid sagedamini tühjendama. Keskmine tolmumahuti on 0,65 liitrit võrreldes 2 – 3 liitriga juhtmega mudeli puhul.

Enamik varstolmuimejaid on ka tolmukotita, mis tähendab, et tühjendamise ajal võid tolmu ja prahiga rohkem kokku puutuda, kui sooviksid. Õnneks on varstolmuimejate tootjad järjest enam ka sellele mõelnud ning disaininud tolmumahuti nii, et selle tühjendamine võimalikult lihtne oleks.

Kaal

Juhtmeta varstolmuimejad on palju kergemad kui tavalised tolmuimejad.

Keskmiselt kaalub juhtmeta tolmuimeja 3 kg. Juhtmega tolmuimejad kaaluvad pea kaks korda rohkem. Varstolmuimeja kerge kaal teeb ta suurepäraseks valikuks, kui sinu kodu on mitme korruseline ja sul on raske tolmuimejat treppidest üles-alla tassida.

Lisaks kaalule on juhtmeta tolmuimeja puhul võtmetähtsusega ka tasakaal. On juhtmeta tolmuimejaid, mis on väikese kaaluga, kuid halvasti tasakaalustatud. See võib ta käes raskemaks muuta, eriti kui soovid puhastada mööblit või kardinaid.

Kasutusmugavus

  • LED-tuled – mugav pimedate nurkade valgustamiseks.
  • Paindlik puhastustoru – võimaldab kergemini jõuda madala mööbli alla.
  • Toiteallikas – mõnel mudelil tuleb puhastamise ajal toitenuppu all hoida. See on tavaliselt aku säästmiseks, kuid ei pruugi kõigile sobida.
  • Iseseisev – mõned varstolmuimejad seisavad ilma toestamata, teisi saab seina vastu toetada, mõnedel on laadimisalus või seinakinnitus, kus varstolmuimeja ka laeb.
  • Aku tööea indikaator – näitab, kui palju aku mahtu on veel jäänud.

Proscenic P11 ja P10

Meie e-poes on kaks Proscenic varstolmuimeja mudelit – P11 ja P10.

Mõlemad varstolmuimejad on tugeva imemisvõimsusega. Neil on HEPA filter, mis hoiab kinni imepisikesed tolmuosakesed. 0,65 liitrine tolmumahuti tühjendamine on lihtne – ava vaid kaas ja raputa tolm välja.

Mõlemal mudelil on LED tuled, aku tööea indikaator ning puutetundlik ekraan, millelt saab võimsust muuta. Varstolmuimejaga on väga lihtne manööverdada, sest tema põhiotsakut on kerge juhtida ja selles on pöörlev rullharjas.

Nii P10 ku P11 standardvarustuses on erinevaid otsakuid – piluotsak, mootoriga ja rullharjaga väiksem otsak mööbli puhastamiseks, ümar otsak. P11 varstolmuimejal on lisatald veemahuti ja mopiga, mis annab võimaluse põrand ka niiske lapiga üle tõmmata.

Varstolmuimeja laadimiseks on väike seinale kinnitatav laadimisalus, mille külge saab ka varstolmuimeja enda kinnitada. Nii on see alati kindlas kohas ning tööks valmis.

P11 lisavarustuses on varuaku. Kui sul on suurem kodu ja selle koristamisel saab üks aku tühjaks, siis lihtsalt vahetad aku teise vastu ning jätkad koristamist. Jääb ära tüütu aku laadimise ootamine.

Lemmiklooma omanikele on P11 lisavarustuses ka lemmiklooma kasuka eest hoolitsemiseks otsak, millega on hea lemmiklooma kammida ja tema kasukat lahtistest karvadest puhastada.

P11 ja P10 kõige suurem erinevus on aku mahutavuses ja mootori võimsuses – nendest tuleneb ka kahe mudeli hinnavahe. P11 on võimsa 450 vatise mootoriga ning aku peab vastu sõltuvalt pühastusrežiimist kuni tunni. Samas on P10 palju kergem. Kui sul on väike kodu ja vähe vaipu, siis sobib P10 ideaalselt.

Kas peaks valima juhtmevaba varstolmuimeja?

Vaid vähesed juhtmevabad varstolmuimejad on sama head kui parimad traditsioonilised tolmuimejad, mis suudavad puhastada vaibad ja põrandad peenest tolmust ning imeda loomakarvu.  Kahjuks on veel üsna palju juhtmeta tolmuimejaid, mis ei puhasta hästi ega hoia allergeene tõhusalt kinni.

Parimad juhtmeta varstolmuimejad on piisavalt võimsad, mugavad, kerged ja lihtsad kasutada.  Hea juhtmevaba varstolmuimeja koos lisamugavusega võib tunduda kallis, kuid on oma hinda väärt. Kui sul on suurem kodu või selline, kus on palju vaipu, võib olla parem, kui sul on ka juhtmega tolmuimeja. Aga kui sul on kõrini juhtmete vedamisest, võib juhtmeta varstolmuimeja kasutamine muuta koristamise palju lihtsamaks – kui valida targalt.

Scroll to Top