juhtmeta varstolmuimejad

Juhtmega vs juhtmeta tolmuimejad

Kui mõtled varstolmuimeja soetamise peale ning soovid teada, mis on juhtmeta tolmuimejate eelised, siis järgnevast artiklist leiad selle kohta kasulikku infot. Teeme selgeks juhtmeta varstolmuimeja plussid ning miinused.

Juhtmeta varstolmuimejad on üha populaarsemad ja võtavad traditsioonilisematelt tolmuimejatelt turuosa üle. Kuid kas juhtmeta tolmuimeja sobib sinu koju? Juhtmevaba varstolmuimeja saleda ja kaasaskantava disaini tõttu on nad kerged ja mugavad, et neid saaks kodus vaevata ühest kohast teise viia, kuid nende väike tolmumahuti ja aku kasutusaja piirangud tähendavad, et nad ei sobi kõikidesse kodudesse ainsaks tolmuimejaks.  Pealegi on leitud, et vaid vähesed neist suudavad vastata parimate juhtmega tolmuimejate puhastusvõimsusele.

Miks osta juhtmeta varstolmuimeja?

Juhtmeta varstolmuimejate plussid

  • Kergemad kui tavalised tolmuimejad
  • Ei ole piiratud juhtme pikkuse või pistikupesade lähedusega
  • Saab kasutada käsipuhastajana ebamugavates kohtades, näiteks auto või trepi puhastamiseks
  • Väiksemad ja lihtsamini hoiustatavad

 Juhtmevabade tolmuimejate miinused

  • Piiratud aku kestus
  • Tolmumahuti on väiksem
  • Vajalik on sagedasem hooldus
  • Hoiustamine võib nõuda laadimiseks seinakinnitust / juurdepääsetavat pistikupesa

Kaal

Juhtmevabad tolmuimejad on kergemad kui enamik tavalisi tolmuimejaid, kaaludes keskmiselt 3 kg võrreldes 7 kg tavalise tolmuimeja kaaluga.  Varstolmuimeja raskust pole praktiliselt tunda, kui imed tolmu põrandalt. Sina vaid juhid teda kergelt, kogu raskus on põrandale suunatud. Kui aga puhastad kõrgel olevaid kohti, pead koristamise ajal kogu tolmuimejat käes hoidma.

Mugavus

Paljud juhtmeta varstolmuimejad on varustatud seinakinnitusega, nii et trepi all asuva kapi läbiotsimise asemel saad seadme seinalt võtta ja koristama minna. See muudab need kiire koristustöö tegemiseks ideaalseteks – kui näiteks köögis on leivapuru maha pudenenud või vastniidetud muru tükid jalanõudega esikusse kaasa toodud, siis sellise koristustöö tegemisel kiiresti ja mugavalt on varstolmuimeja asendamatu.

Mõned varstolmuimejad on mõeldud ainult põranda puhastamiseks, kuid enamikul on lisatarvikud, mis lihtsustavad väiksemate puhastustööde tegemist. Proscenic P11-l on isegi lisaseade lemmiklooma kasuka puhastamiseks.

Aku kestvus

Lisaks puhastusvõimsusele tahad olla kindel, et juhtmeta varstolmuimeja kestab piisavalt kaua, et saaksid koristustööd ära teha.  Aku kestvus on väga erinev, ulatudes mõnede mudelite puhul kõigest seitsmest minutist täisvõimsusel kuni enam kui tunnini teiste mudelite puhul.

Üldiselt, mida kallima seadme ostad, seda rohkem aku kestab.  Tasub kaaluda, kas sulle meeldib puhastada vähe ja tihti või soovid kogu maja korraga korda teha. Kui sul on palju vaipu, kontrolli, kui kaua aku kestab suurema võimsusega töötades.

Paljud varased akutolmuimejad kestsid vaevalt 20 minutit, kuid kvaliteetsemate mudelite tööaeg on aastate jooksul paranenud.  Enamik juhtmeta varstolmuimejaid töötab 20 – 45 minutit järjest. Näiteks Proscenic P11 varstolmuimejal on vahetatavad akud ja akud kestavad üle 60 minuti. Varuaku on vaja eraldi juurde osta, see ei kuulu komplekti.

Kui pead kasutama suure võimsusega režiimi – näiteks kui sul on palju vaipu -, siis aku tööaeg väheneb oluliselt. Proscenic P11 töötab ökorežiimil 60 minutit ja turborežiimil 20 minutit. See on loogiline – mida võimsamalt tolmuimeja imeb, seda rohkem voolu ta ka vajab.

Proscenic P11 varstolmuimeja
Proscenic P11 varstolmuimeja

Tolmu mahutavus

Juhtmeta varstolmuimeja tolmukonteineri mahutavus on umbes 0,65 liitrit. See on väiksem võrreldes juhtmega tolmuimeja umbes 2 – 3 liitrist. Juhtmeta varstolmuimejaga puhastades võid palju aega säästa, kuid pisut lisaaega kulutad ka selle tühjendamisele ja filtrite puhastamisele. Kui sa seda ei tee, muutub tolmuimeja vähem tõhusaks, kuna filtrid ummistuvad.

Kui Sul on tolmuaalergia, peakstid tähelepanu pöörama, kuidas varstolmuimeja konteineri tühjendamine on disainitud – mida vähem tolmuga kokku pead puutuma, seda parem. Proscenic P11 ja P10 varstolmuimejatel on HEPA filter, mis püüab kinni väga väikesed tolmuosakesed. Filtreid tuleb aeg-ajalt vahetada, et need korralikult töötaksid.

Kas juhtmeta tolmuimejad puhastavad sama hästi?

Kõige tähtsam asi tolmuimeja puhul on see, kui hästi ta puhastab.

Peamised probleemid tekivad vaipade puhastamisel ja allergeenide kinnipidamisel. Tänapäevased varstolmuimejad ei jää oma imemisvõimsuselt juhtmega tolmuimejatele kuidagi alla. Sa võid meeldivalt üllatuda, kui märkad, et puhastusvõimsusel polegi suurt vahet – varstolmuimeja saab suurepäraselt hakkama ka vaipade puhastamisega.

Juhtmeta varstolmuimejad pole mürarikkamad kui juhtmega tolmuimejad. Parimad mudelid suudavad vaibad puhtaks teha. Isegi väikesed kivikesed esikuvaibal pole nende jaoks probleem.

Laadimisaeg

Ka laadimisaeg on oluline. See, kui kaua akutolmuimeja laadimine kestab, võib varieeruda ülikiirest 60 minutist kuni enam kui kuue tunnini. Odavamatel mudelitel võib olla pikem laadimisaeg. See on väga ebameeldiv, kui koristamine jääb pooleli, sest aku saab tühjaks ja selle laadimine kestab tunde.

Millisesse koju sobib varstolmuimeja?

Varstolmuimeja sobib tegelikult igasse koju. Tänapäevased varstolmuimejad on piisavalt hea akuga, et jõuda puhastada terve kolmetoaline korter. Kui kodu on suur ning sa ei soovi koristamisel pausi teha, siis saab valida varstolmuimeja, millel on vahetatav aku – ühe akuga töötad ning teine laeb.

Uued varstolmuimejate mudelid saavad koristamisega sama hästi hakkama, kui traditsioonilised voolujuhtmega tolmuimejad, nad on piisavalt võimsad ka vaipade puhastamiseks.

Meie toome maale, müüme ning parandame Itaalias ning Saksamaal väga tuntud brändi Proscenic varstolmuimejad. Oleme üritanud potentsiaalset klienti mitte ära hirmutada ning juba esialgse valiku teinud. Seega ei ole meie eesmärk olnud, pakkuda võimalikult palju erinevaid mudeleid, vaid pakkuda kindlaid ning hästitöötavaid masinat. Viska meie tootevalikule pilk peale siit.

 

Scroll to Top